HeaderSearchForm

  • XI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner

XI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2015

Najpiękniejsze zdjęcia ze świata przyrody, fascynujące opowieści, emocjonujące zmagania konkursowe – to wszystko już niedługo. Związek Polskich Fotografów Przyrody wraz z Kampinoskim Parkiem Narodowym serdecznie zapraszają 14-15 listopada do Izabelina na XI edycję Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury 2015”.

W tym roku czekają nas wyjątkowe atrakcje: w sobotę, ze swoimi pokazami zdjęć pojawi się dwóch zagranicznych gości – prawdziwa gwiazda festiwalu, światowej sławy fotograf przyrody, Canon Explorer - Andy Rouse z Wielkiej Brytanii oraz Bruno D'Amicis z Włoch, promujący swój najnowszy album "Time for Wolves".

Tematyka wilków powróci jeszcze w sobotnie popołudnie w prezentacjach pracowników trzech parków narodowych: Macieja Romańskiego, Zenona Wojtasa oraz Bartosza Pirgi.

Nie zabraknie również porywających zdjęć ptaków. Będą obecne przede wszystkim w pokazie autorstwa młodego, wielokrotnie nagradzanego na arenie międzynarodowej fotografa – Mateusza Piesiaka.  Pojawią się również w prezentacji dorobku członków Okręgu Śląskiego, którzy podzielą się swoim widzeniem dzikiej przyrody w cyklu diaporam oraz  efektownej wystawie do obejrzenia w kuluarach.
 
 

Tradycyjnie już, sobotni wieczór poświęcony będzie multimedialnym pokazom konkursowym. Celem konkursu jest zaprezentowanie jak najszerszej palety fotograficznych spojrzeń na zjawiska natury. Krótkie udźwiękowione pokazy przedstawiają bogactwo przyrody, a prezentacja na dużym ekranie na długo pozostaje w pamięci. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku poziom będzie bardzo wysoki. 
Tę część zakończy głosowanie publiczności, więc emocji na pewno nie zabraknie.

W niedzielę wybierzemy się w podróż nad Biebrzę  – najpierw w filmie  Paolo Volponiego, później - w prezentacji pięknych zdjęć Łukasza Łukasika. W międzyczasie będziemy mogli posmakować delikatnego, kobiecego spojrzenia na fotografię przyrody w cyklu diaporam Adriany Bogdanowskiej oraz posłuchać krótkiego, ale jakże ważnego dla każdego fotografa przyrody (zarówno profesjonalnego jak i amatora fotografującego smartfonem) wykładu o etyce, który zostanie poprowadzony przez wybitnego specjalistę-ornitologa Romualda Mikuska. Na zakończenie pokazów - trójka fotografów pejzażu: Andrzej Waligóra, Rafał Gorączniak oraz Jerzy Dolata, porwie nas aż na Dziki Zachód w oryginalnej prezentacji pełnej wspaniałych zdjęć i opowieści.

Festiwal zakończy uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz pokaz nagrodzonych prac.

Dokładny program festiwalu dostępny jest na stronie http://zpfp.pl/wizje-natury/2015/program.<br />
W kuluarach, jak zwykle, będzie okazja do zapoznania się z bogatą ofertą  m.in. przygotowaną przez naszego partnera technologicznego  - firmę Canon, który już po raz trzeci angażuje się w "Wizje Natury", partnera technicznego - firmę Fotoforma oraz inne firmy sponsorskie.

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych przyrodą, fotografią a także dla tych, którzy chcą poznać ludzi, dla których fotografia przyrodnicza jest prawdziwą pasją.

Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy członków Związku Polskich Fotografów Przyrody oraz wszystkich miłośników fotografii przyrodniczej!
parent menu item not found: "130"