HeaderSearchForm

Spotkanie listopadowe 2018

Witajcie w listopadzie.
Listopad obfituje w wydarzenia fotograficzne. Od wystaw i konkursów zaczynając na festiwalach kończąc. O tym wszystkim, co działo się w listopadzie i co jeszcze się zadzieje mogliśmy dowiedzieć się na comiesięcznym spotkaniu członków Okręgu Toruńskiego ZPFP. Jako że zima tuż, tuż a chłodny wiatr daje znać o sobie miło było skorzystać z zaproszenia Jurka Holca i jak zawsze w gościnnych progach firmy EMTOR spotkać się przy ciepłej kawie i herbacie.
 
 
Witając wszystkich przybyłych członków, sympatyków i gości nasz prezes okręgu Janusz Kępa, zdał relację z uczestnictwa naszej reprezentacji na XIV Międzynarodowym Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury, który odbył się w Izabelinie w dniach 17-18 listopada. Relacja tym milsza, że nasz kolega z okręgu Piotr Górny wywalczył wyróżnienie w kategorii „Świat w naszych rękach”. Gratulujemy. Innym sukcesem naszej obecności na festiwalu jest ustalenie z zarządem głównym, iż podczas przyszłorocznego, jubileuszowego XV festiwalu, to właśnie nasz okręg będzie prezentował swój dorobek fotograficzny na specjalnej wystawie. Na koordynatora i osobę odpowiedzialną za jej przygotowanie wybraliśmy Michała Fabiszewskiego.
 
 
Kolejnym miłym punktem spotkania było wręczenie nagród naszym członkom, jako laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Perły Polskiej Przyrody". W imieniu organizatorów, Wdeckiego Parku Krajobrazowego, nagrody wręczał Piotr Szumigaj oraz Leszek Wasielewski, którzy byli członkami jury konkursu. Nagrodzeni zostali: Michał Zieliński za zajęcie II miejsca w kategorii ptaki, Marcin Woźniak za zajęcie III miejsca w kategorii ptaki oraz Magdalena Majewska za wyróżnienie w kategorii krajobraz. Gratulujemy. Ale to jeszcze nie wszystko. Prezes Polskiego Klubu Ekologicznego Okręgu Pomorsko-Kujawskiego ufundował wyróżnienie specjalne za zestaw 3 zdjęć przedstawiających krajobraz przyrodniczo-kulturowy widziany z lotu ptaka w kategorii krajobrazy. Nagrodę otrzymała koleżanka Magdalena Majewska. Drugie wyróżnienie specjalne za zestaw 3 zdjęć zgłoszonych w kategorii ptaki otrzymał Piotr Górny. Nagrody w imieniu Prezesa Polskiego Klubu Ekologicznego wręczał Leszek Wasielewski Zastępca Dyrektora Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego. Gratulujemy.
 
Następnie Magda Majewska zaprezentowała swoje wizje zatrzymane w kadrze, odzwierciedlające jej zamiłowania fotograficzne. Ich głównym tematem były zdjęcia makro oraz fotografie wykonywane z drona. Po obejrzeniu prezentacji prezes naszego okręgu pogratulował Magdzie osiągnięć i oznajmił, iż decyzją Zarządu Okręgu Toruńskiego została członkiem ZPFP, na dowód czego wręczył koleżance legitymację członka ZPFP.
 
Michał Fabiszewski poinformował nas, że w konkursie fotograficznym Foto-Eko 2018, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra” laureatem I nagrody został nasz kolega Michał Zieliński. Gratulujemy. Wyróżnieni Magda Majewska . Po raz kolejny został nagrodzony nasz kolego Piotr Górny. Tym razem zajął III miejsce w "Wyjątkowym Konkursie Fotograficznym”, za zdjęcie pt. "Skuty lodem świat modraszki". Wielkie gratulacje.
 
 
Jak widzicie gratulacji było sporo i tak w dobrym nastroju przeszliśmy do spraw bieżących. Janusz Kępa zachęcał nas do udziału w wiosennym plenerze organizowanym przez okręg łódzki. Miałby się on odbyć w pierwszej dekadzie maja 2019r. w miejscowości Budy Grabskie. W związku z zaproszeniem rezygnujemy z organizacji wiosennego pleneru w naszym okręgu.
Piotr Olkiewicz przedstawił informację dotyczącą przygotowań do naszej wystawy w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”, której otwarcie nastąpi 29 listopada o godz. 19.00. Oczywiście wszyscy powinniśmy się stawić w wyznaczonym terminie w Toruniu przy ul. Władysława Łokietka Nr 5, zapraszając swoich znajomych i przyjaciół. Piotr zademonstrował wydrukowane kalendarze na rok 2019 ze zdjęciami wykonanymi przez naszych członków. Dzięki operatywności kolegi Piotra udało się namówić sponsorów do współfinansowania wydawnictwa. Instytucje, dzięki którym udało się zmaterializować nasz pomysł to: Urząd Marszałkowski, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych oraz Miasto Toruń. Dziękujemy bardzo sponsorom i mamy nadzieję na realizację wielu wspólnych przedsięwzięć. Piotr nie omieszkał podziękować kolegom współtworzącym kalendarz. A byli to: Jurek Holc, Michał Fabiszewski, Piotr Szumigaj a wszystko pięknie wydrukował Norbert Gajewski. Dziękujemy za kawał dobrej roboty.
Jak zapewne pamiętacie, wielokrotnie rozmawialiśmy o funkcjonowaniu naszej strony internetowej jak i Facebooka. Otóż jest dobra wiadomość. Są osoby, które zajmą się na początek Facebookiem. Będą to Michał Zieliński, Piotr Szumigaj i Michał Fabiszewski. Życzymy sukcesów w ożywieniu strony facebookowej a w przyszłości może i internetowej. Trzymamy kciuki za powodzenie.
Jak widać z dzisiejszej relacji podziękowań i gratulacji było sporo. Fajnie bo kończymy rok z osiągnięciami ale i z ambitnymi planami na następny rok.
Zatem do zobaczenia na ostatnim tegorocznym spotkaniu, które przypada 18 grudnia.
 
parent menu item not found: "130"