HeaderSearchForm

Zapis spotkania z Kasią Ciesielską-Faber

Rozmowa zarejestrowana, skrócona i poprawiona (dżwięk).
Pierwsze spotkanie z cyklu "Okiem Fotografa online", które odbyło się 16 czerwca z Kasią Ciesielską-Faber, Fotografem Roku 2020 Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody.
Jego tematem był Narodowy Rezerwat Przyrody Richmond Park znajdujący się w granicach Wielkiego Londynu. Mieszkająca w jego pobliżu fotografka przybliżyła nam to miejsce i żyjącą tam przyrodę przy pomocy swoich wyjątkowych zdjęć. Porozmawialiśmy między innymi o tamże wykonanej fotografii, zatytułowanej „Towarzysze”, za którą otrzymała Grand Prix od Jury oraz Nagrodę Publiczności od członków Okręgu Mazowieckiego ZPFP w tegorocznym konkursie. W jego historii taka jednomyślność dość rzadko się zdarzała.
OFo-20-06 KCF baner 1200
Kasia jest laureatką wielu nagród w konkursach, m.in. II Nagrody Konkursu Międzynarodowej Federacji Fotografii Przyrodniczej IFWP 2012, sześciu nagród lub wyróżnień w konkursach wewnętrznych ZPFP i co najmniej szesnastu w dorocznych konkursach Okręgu Mazowieckiego tegoż stowarzyszenia.
Autorka tak mówi o sobie i swojej pasji:
"Przyroda i fotografia były mi zawsze bliskie. Cieszy mnie obserwowanie natury i możliwość pokazywania innym przyrodniczej różnorodności świata. Chciałabym swoimi zdjęciami wyzwolić wrażliwość w tych, którzy nigdy nie interesowali się dziką przyrodą by też dostrzegli jej piękno i zastanowili się nad jej kondycją, a w efekcie na co dzień podejmowali decyzje, które jej nie szkodzą. Od 2006 roku należę do Związku Polskich Fotografów Przyrody ale zawodowo związana jestem z branżą IT - zajmuję się architekturą rozwiązań tzw. chmury w Londynie. Szukam sposobu, by połączyć obie pasje."
Było to pierwsze spotkanie z cyklu Okiem Fotografa w wersji online, zarazem premiera projektu Fotogeniczna Mapa Europy.
Organizacja cyklu i spotkania oraz prowadzenie go: Irek Graff
PARTNERZY SPOTKANIA:
Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręg Mazowiecki,
Centrum Promocji Kultury Praga Południe,
Fotokursownia.
Zapis spotkania jest dostępny także na kanale YouTube projektu:
www.youtube.com/channel/UCDxtCi5PJ2ah7ZzIVwvcS7A
parent menu item not found: "130"