HeaderSearchForm

 

O nas

ZPFP w 2020 roku świętowało 25 lat swego istnienia. Liczy około 480 pasjonatów fotografii przyrodniczej, zrzeszonych w 13 okręgach, spośród których największy jest mazowiecki (nieco ponad 110 członków), który właśnie świętował swoje 25-lecie na spotkaniu specjalnym 8 października 2021 roku.

Do związku należeć może każdy fotografujący, bez względu na wykonywany zawód, wykształcenie, miejsce zamieszkania itp. Osoby poniżej 15 roku życia muszą mieć zgodę rodziców, by do nas przystąpić.
W dziale Informacje zamieszczamy dla kandydatów wszystkie ważne informacje na temat warunków i procedury przyjmowania.

Okręg Mazowiecki organizuje spotkania, wystawy, plenery oraz wewnętrzny konkurs na Fotografa Roku, którego efekty prezentujemy zwykle wczesną wiosną na wystawie w warszawskim Muzeum Ziemi PAN. W 2020 roku zrobiliśmy to wirtualnie na naszej stronie i profilu na facebooku.
Okręg Mazowiecki Związku Polskich Fotografów Przyrody zrzesza głównie fotografki i fotografów z województwa mazowieckiego, ale jest też wśród nas kilka osób mieszkających za granicą. Członkowie OM mają na swoim koncie wiele publikacji, wystaw zbiorowych i indywidualnych oraz nagród w krajowych i zagranicznych konkursach fotograficznych.
Przed wybuchem pandemii, członkinie i członkowie okręgu spotykali się regularnie na krótkich plenerach, a co miesiąc organizowali spotkanie, na którym można było obejrzeć ciekawe zdjęcia, pochwalić się swoimi kadrami, podyskutować o nich, poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach, wziąć udział w konkursie kwartalnym czy innej działalności okręgu. Obecnie działalność odbywa się głównie w formie online, także w ramach zamkniętej grupy okręgowej.
ZPFP przywiązuje dużą wagę do zasad etycznych w fotografii, zebranych w 2004 roku w Kodeksie Etycznym ZPFP. Od 15 lat organizuje Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury z otwartym konkursem pokazów zdjęć przyrodniczych. Natomiast od 2002 roku konkurs wewnętrzny na fotografie roku.

Zapraszamy!

Strony www naszych członków

Zapraszamy na strony internetowe naszych członkiń i członków. Jest ich na prawdę sporo, są wsród nich relacje z podróży, blogi o przyrodzie, galerie, a nawet vlogi! Nie wszystkie są czysto przyrodnicze, jednak nie brakuje na nich fotografii.
 
 
OM-www-baner-1 1200
Ewa Bartniak

Michał Birnbach

Agnieszka i Włodek Bilińscy:
I vlog - kanał YT Włodek Biliński:
https://www.youtube.com/channel/UCA6xVKuI5fjrzxYhyXArbuw
 
Zbyszek Bochenek
 
Miron Bogacki
 
Kasia Ciesielska-Faber:
 
Robert Dejtrowski:
 
Robert Dominowski:
 
Urszula Frydrych:
 
Robert Gondek:
 
Krzysztof Górecki:
 
Irek Graff:
 
Andreas Hürlimann
 
Maciek Jopkiewicz:
 
Leszek Nowak

Magda Oksańska:
 
Krzysztof Podgórzak:
 
Artur Niedbała:
 
Elżbieta Rogaczewska-Czępińska:
 
Halina Roszkowska:
 
Wojtek Smółkowski:
 
Irena Szewczyk
www.facebook.com/fotoirisirenaszewczyk/  
 
Paweł Wacławik
 
Elżbieta Wiśniewska
 
Kinga Wróblewska:
www.flickr.com/photos/41700107@N08
Jan Wójcicki:
 
Rafał Wyszyński:
 
Michał Zabokrzecki:
 
Elżbieta Zadora-Zuzelska:
 
Hanna Żelichowska:
http://fotoptaki.art.pl/album_user.php?user_id=302
parent menu item not found: "130"