HeaderSearchForm

 

XVII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - w tradycyjnej formule i transmisją na żywo!

 
Tegoroczny XVII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej "Wizje Natury" będzie inny od wszystkich poprzednich, zarówno od tych piętnastu, tradycyjnie organizowanych w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie, jak i ubiegłorocznego w formule on-line.
W tym niełatwym również dla organizatorów roku, odbędzie się on w wersji hybrydowej łącząc spotkanie na żywo - w reżimie sanitarnym z ograniczonym udziałem publiczności oraz obowiązkowymi miejscówkami wraz z transmisją w Internecie. Dzięki temu wszyscy fani fotografii przyrodniczej i Festiwalu będą mogli go śledzić na naszym kanale YouTube.
Wizje Natury to jedyny w Polsce festiwal poświęcony fotografii przyrodniczej. To dwa dni wypełnione najwyższej klasy pokazami zdjęć i pasjonującymi opowieściami o dzikiej przyrodzie. To również konkurs pokazów multimedialnych, ogłoszenie wyników prestiżowych konkursów fotograficznych, a także wystawa - w tym roku wyjątkowa, jubileuszowa, członkiń i członków Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Czytaj więcej...

XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2020 - 7 dni fotograficznych atrakcji online

 
W niedzielę 22 listopada startuje XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2020. W tym roku oprócz pokazów i spotkań z fotografami, przygotowaliśmy serię interaktywnych warsztatów, czyli dawkę wiedzy na najwyższym poziomie. Dzięki formule online, każdy może w nich wziąć udział!
Ze względu na trwającą pandemię tegoroczny festiwal Wizje Natury 2020 odbywa się online - na kanale YouTube Związku Polskich Fotografów Przyrody. Festiwal jest podzielony na trzy części i potrwa nie tradycyjne dwa, ale aż siedem dni.
 
W niedzielę 22 listopada poznamy laureatów konkursu na Fotografa Roku 2020 ZPFP w 9 kategoriach oraz zdobywcę Grand Prix. Ogłosimy też wyniki pierwszego otwartego ogólnopolskiego konkursu Dzikie, piękne, polskie. Przedstawimy zapowiedzi wystąpień przyszłorocznych gości festiwalowych Wizje Natury 2021, a z okazji 25-lecia Związku przedstawimy nasz dotychczasowy dorobek foto-przyrodniczy oraz pracę fotografów przyrody „od kuchni”. Mamy także niespodziankę – specjalny konkurs na czas trwania Festiwalu organizowany z partnerem festiwalu firmą CANON Polska. Jego szczegóły zdradzimy właśnie w niedzielę.

Czytaj więcej...

XV Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2019

 
Wizje Natury to międzynarodowy festiwal fotografii przyrodniczej organizowany przez Związek Polskich Fotografów Przyrody oraz Kampinoski Park Narodowy.
Na Festiwalu swoje dokonania prezentują uznani fotografowie. Gwiazdą Festiwalu jest jeden z ambasadorów marki Canon – wieloletniego partnera „Wizji Natury”. Zazwyczaj przyjeżdża do nas jeszcze jeden gość zagraniczny zaproszony przez ZPFP. Oczywiście nie zabraknie świetnych fotografów z Polski, którzy opowiadają o swoich, niemniej ambitnych, fotograficznych projektach. Każdego roku na Festiwalu swoje dokonania prezentuje też jeden z 13 okręgów ZPFP a na terenie Centrum możemy obejrzeć wystawę najlepszych okręgowych zdjęć. Od kilku lat gościmy także naukowców, którzy podpowiadają nam, jak fotografować przyrodę w sposób etyczny.
Kulminacją Festiwalu są pokazy diaporam, czyli pokazów złożonych ze zdjęć i muzyki, zgłoszonych do dorocznego konkursu „Wizje Natury” oraz jego rozstrzygnięcie, w tym przyznanie Nagrody Publiczności. Poznamy także zwycięzców konkursu na Fotografa Roku ZPFP.
Na uczestników Festiwalu czeka także strefa wystawców, gdzie można przetestować szeroką gamę sprzętu fotograficznego i różnych akcesoriów. Swoje stoiska mają także wydawnictwa przyrodnicze i fotograficzne oraz organizacje pozarządowe.
Festiwal odbywa się w trzeci weekend listopada w siedzibie Kampinoskiego Parku Narodowego.
Termin 2019: 16-17 listopada, start o godzinie 10:00
Miejsce: Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego, ul. Tetmajera 38 w Izabelinie pod Warszawą.
Wstęp na Festiwal jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy! 
 

XIV Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2018 - dzika przyroda z muzyką na żywo!

 
Związek Polskich Fotografów Przyrody i Kampinoski Park Narodowy zapraszają do Izabelina pod Warszawą na czternastą edycję międzynarodowego festiwalu fotografii przyrodniczej Wizje Natury, który odbędzie się w siedzibie Parku w weekend 17-18 listopada. Wizje Natury to uczta dla miłośników sztuki i przyrody - opowieści z dzikich ostępów, emocjonujące zmagania konkursowe i okazja do spotkania z mistrzami fotografii z Polski i świata. Wyjątkową atrakcją tegorocznego festiwalu będzie pokaz zdjęć przyrodniczych z muzyką wykonywaną na żywo.
Festiwal otworzy bezprecedensowe wydarzenie, będące efektem pracy dwojga przyjaciół, których połączyły pasje do fotografii przyrodniczej oraz muzyki. Wspólnie wystąpią Mateusz Piesiak, jeden z najbardziej uznanych polskich fotografów młodego pokolenia, oraz Paweł Kreft, fotograf przyrody i początkujący producent muzyczny. Artyści zaprezentują swoją twórczość fotograficzną w formie diaporam, do których zagrają muzykę na żywo na fortepianie.

Czytaj więcej...

XIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2017

Związek Polskich Fotografów Przyrody i Kampinoski Park Narodowy serdecznie zapraszają 18-19 listopada do Izabelina koło Warszawy na 13. edycję Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury 2017”. Fascynujące opowieści, emocjonujące zmagania konkursowe a przede wszystkim świetne fotografie świata przyrody – trzynasta odsłona Festiwalu na pewno nie będzie pechowa! 
Udział w tegorocznym Festiwalu zapowiedziało grono znanych fotografów przyrody. Wśród prelegentów będą goście z Polski oraz z zagranicy.
Jose B. Ruiz (Hiszpania) – prezes Międzynarodowej Federacji Fotografii Przyrodniczej IFWP. Fotograf, pisarz i filmowiec specjalizujący się w ochronie przyrody, a przy tym nauczyciel fotografii przyrodniczej. Przedstawi wpływ sztuki klasycznej na sztukę fotografii i opowie o tym, jak zwiększyć oddziaływanie naszych fotografii na odbiorców. Jose jest autorem 16 książek o fotografii, wiele z nich stało się bestselerami w jego ojczystej Hiszpanii.
Erik Baláž (Słowacja) – znany z zaangażowania w edukację i ochronę dzikich Karpat Wschodnich, wędrował przez trzy lata wzdłuż i wszerz przez góry i lasy tych gór – region obejmujący tereny Słowacji, Polski i Ukrainy. Naukowiec, obrońca przyrody a przede wszystkim filmowiec. Tym razem zabierze nas w podróż po najdzikszych zakątkach Tatr. Jego dokument o niedźwiedziach „Strażnik Dzikiej Przyrody” walnie przyczynił się do objęcia ochroną tatrzańskich dolin, będących ich schronieniem. Erik jest autorem kilku filmów o Karpatach Wschodnich, najbardziej popularnym z nich są „Wilcze Góry”.
Na Festiwalu nie zabraknie krajowych wybitnych twórców fotografii przyrodniczej, przedstawią oni szeroki wachlarz propozycji do obejrzenia godnych uwagi.

Czytaj więcej...

XII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2016

Piękne fotografie świata przyrody, fascynujące opowieści, emocjonujące zmagania konkursowe – to wszystko już niebawem! Związek Polskich Fotografów Przyrody wraz z Kampinoskim Parkiem Narodowym serdecznie zapraszają 19-20 listopada do Izabelina na 12 edycję Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury 2016”.

Jak co roku czeka na nas wiele atrakcji – przede wszystkim fascynujące opowieści i prezentacje znanych i cenionych fotografów przyrody z Polski oraz z zagranicy.

Jonathan i Angela Scott na co dzień mieszkają w Kenii, o wielkich kotach wiedzą chyba wszystko! Ich sekrety przybliżyli widzom w bijącym rekordy popularności serialu BBC „Big Cat Diaries” („Dzienniki z życia wielkich kotów”) i wielu publikacjach. Dzięki uprzejmości Canon Polska Ci nagradzani w prestiżowych konkursach (m.in. Wildlife Photographer of the Year) fotografowie i niestrudzeni obrońcy przyrody będą specjalnymi gośćmi Festiwalu, na który przywiozą afrykańskie opowieści i najnowszy album.

Nasz drugi zagraniczny gość - Andrea Zampatti - zabierze nas w fotograficzną podróż do krainy wiecznego lodu - od ośnieżonych szczytów włoskich Alp po mroźne rubieże dalekiej Północy, gdzie poszukiwał swoich ukochanych tematów fotograficznych: dużych zwierząt i ptaków, które uwiecznia na fotografiach pełnych emocji i ulotnego piękna.

Czytaj więcej...

XI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2015

Najpiękniejsze zdjęcia ze świata przyrody, fascynujące opowieści, emocjonujące zmagania konkursowe – to wszystko już niedługo. Związek Polskich Fotografów Przyrody wraz z Kampinoskim Parkiem Narodowym serdecznie zapraszają 14-15 listopada do Izabelina na XI edycję Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury 2015”.

W tym roku czekają nas wyjątkowe atrakcje: w sobotę, ze swoimi pokazami zdjęć pojawi się dwóch zagranicznych gości – prawdziwa gwiazda festiwalu, światowej sławy fotograf przyrody, Canon Explorer - Andy Rouse z Wielkiej Brytanii oraz Bruno D'Amicis z Włoch, promujący swój najnowszy album "Time for Wolves".

Tematyka wilków powróci jeszcze w sobotnie popołudnie w prezentacjach pracowników trzech parków narodowych: Macieja Romańskiego, Zenona Wojtasa oraz Bartosza Pirgi.

Nie zabraknie również porywających zdjęć ptaków. Będą obecne przede wszystkim w pokazie autorstwa młodego, wielokrotnie nagradzanego na arenie międzynarodowej fotografa – Mateusza Piesiaka.  Pojawią się również w prezentacji dorobku członków Okręgu Śląskiego, którzy podzielą się swoim widzeniem dzikiej przyrody w cyklu diaporam oraz  efektownej wystawie do obejrzenia w kuluarach.
 

Czytaj więcej...

X Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2014

Związek Polskich Fotografów Przyrody, we współpracy z Kampinoskim Parkiem Narodowym, zaprasza na jubileuszową, X edycję Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury”, która odbędzie się w dniach 15-16 listopada 2014 roku w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie (Tetmajera 38).
W planach - jak zwykle - wiele atrakcji: spotkania z mistrzami fotografii przyrodniczej z kraju i z zagranicy, pokazy filmowe ("Wilcze góry" Erica Balaza oraz "Kraina 1000 bocianów" Artura i Saturniny Homanów), przegląd pokazów konkursowych i wystawa zdjęć członków Okręgu Mazowieckiego ZPFP. A wszystko to we wspaniałej, niepowtarzalnej festiwalowej atmosferze.
baner Wizje-Natury-podstawowy-280px
W kuluarach jak zwykle będzie można się zapoznać z bogatą ofertą przygotowaną przez naszych partnerów oraz firmy sponsorskie. Zachęcamy do skorzystania z licznych w tych dniach promocji.
Wstęp na imprezę jest wolny.
Serdecznie zapraszamy członków Związku Polskich Fotografów Przyrody
oraz wszystkich miłośników fotografii przyrodniczej!


Zarząd Główny ZPFP

IX Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2013

W dniach 23‒24 listopada 2013 roku, w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie odbył się IX Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury”.

Mieliśmy wielką przyjemność gościć międzynarodowej sławy fotografkę Sandrę Bartocha (GDT, Niemcy) - znaną ze swoich malarskich i pełnych emocji kadrów.Gościem specjalnym tegorocznych „Wizji Natury” był znany dziennikarz, autor wielu ciekawych książek o przyrodzie - przyrodnik i fotograf Adam Wajrak.Pasjonującą dla wszystkich okazała się również pokaz fotografii podwodnej autorstwa Ady i Chrisa Chmielewskich.
W ramach promocji swoich nowych albumów o odchodzącym świecie na Roztoczu opowiedział Wiesław Lipiec, a Maciej Fiszer podzielił się swoimi przemyśleniami na temat szukania "czegoś więcej" w fotografii przyrodniczej na przykładzie zdjęć dębów rogalińskich.
Niezwykły świat owadów pokazanych w skali makro zaprezentował Ireneusz Walędzik, a w bardziej ekstremalne wyprawy zabrali nas dwaj fotografowie, którm ciężkie warunki nie są straszne
- Marcin Zagórski fotografujący zimą zajace bielaki
- oraz Łukasz Kuczkowski zdobywający kolejne odległe krainy na naszym Globie.
Okręg Roztoczańsko-Podkarpacki ZPFP zaprezentował swoje osiągnięcia ‒ zarówno w postaci przygotowanej na tę okazję wystawy, jak i pokazów multimedialnych skupiających się na prezentacjach swoich wybranych członków - Bartosza Dubiela, Dariusza Kwiatkowskiego oraz Rafał Siek.
Nie zabrakło aspektów środowiskowych w postaci bardzo ciekawego filmu Paolo Volponiego  „Wisła. Od źródeł do ujścia. Wzdłuż dawnego szlaku łososia”, czy krótkiej ale poruszającej prezentacji "Niech Żyją!" dotyczącej strzelania do ptactwa.

Czytaj więcej...

VIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2012

W dniach 24-25 listopada 2012 w Centrum Edukacji Kaminposkiego Parku Narodowego odbył się VIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury.
Program festiwalu
SOBOTA
10:00 – 11:00 Otwarcie Festiwalu, pokazy nagrodzone w poprzedniej edycji konkursu Wizje Natury, relacja ze zjazdu IFWP, informacja o zjeździe ZPFP w 2013
11:00 – 12:30 Konkurs ZPFP na fotografa roku
12:30 – 13:00 Przerwa
13:00 – 13:15 Otwarcie wystawy OW ZPFP

Czytaj więcej...

VII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2011

W dniach 19-20 listopada 2011 w Centrum Edukacji Kaminposkiego Parku Narodowego odbył się VII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury. 
PROGRAM FESTIWALU
 
sobota -  19.11.2011

10:00 – 10:45 Otwarcie Festiwalu
                     Pokazy nagrodzone w poprzedniej edycji festiwalu Wizje Natury
                     Relacja ze zjazdu IFWP
10:45 – 12:30 Konkurs na Fotografa Roku 2011 -  ogłoszenie wyników
12:30 – 13:00 Przerwa
13:00 – 14:15 Paolo Volponi – zdjęcia z projektów dla National Geographic Polska

Czytaj więcej...

VI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2010

W ramach 15-lecia ZPFP w dniach 27-28 listopada 2010 odbył się VI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej „WIZJE NATURY 2010”.
W ramach festiwalu został przeprowadzony  Międzynarodowy Konkurs Pokazów Zdjęć „WIZJE NATURY”, otwarcie wystaw fotograficznych, pokazy zaproszonych gości. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi: znany niemiecki fotograf przyrody Klaus Nigge, członkowie Klubu Fotografów Przyrody z Czech. Ponadto zobaczylismy pokazy takich znakomitych, polskich fotografów przyrody jak: Piotr Chara, Maciej Fiszer, Michał Jastrzębski, Mateusz Moskalik i Marcin Nawrocki.

Czytaj więcej...

parent menu item not found: "130"