HeaderSearchForm

 

Poznańskie Dni Fotografii 2017

Czy słyszysz?...Nie?...Zatem, proszę, zatrzymaj się na chwilę i posłuchaj...A teraz? Czy teraz już słyszysz?...Słyszysz jak PDF budzi się do życia? :)
PDF czyli Poznańskie Dni Fotografii, które w tym roku przywdzieją hasło: „Przyroda Warta Poznania" i przeniosą Cię w magiczny świat przyrody.
Już od sześciu lat Poznańskie Dni Fotografii (PDF) przyciągają nie tylko miłośników piękna i bogactwa przyrody, ale także fotografii przyrodniczej. Stolica Wielkopolski na jeden dzień staje się krainą bezkresnych łąk i lasów, gdzie można poczuć zapach soczystej wiosny, mglistej jesieni czy też mroźnej zimy. Dzięki zaproszonym gościom, obcowanie z borsukiem, wilkiem czy niedźwiedziem jest również na wyciągnięcie ręki, a gdy zamkniemy oczy, klangor żurawi czy pohukiwanie sowy usłyszymy tuż obok. Organizator festiwalu, Okręg Wielkopolski Związku Polskich Fotografów Przyrody, dokłada wszelkich starań by nie tylko promować fotografię jako dziedzinę sztuki, ale także i popularyzować wiedzę przyrodniczą i ekologiczną. Ponadto przedsięwzięcie ma na celu szerzenie empatii w stosunku do natury, by ludzka wrażliwość nie była obojętna na ochronę przyrody, a szacunek do niej stał się elementem naszej tożsamości.

Czytaj więcej...

Poznańskie Dni Fotografii 2015

Poznańskie Dni Fotografii (PDF) to unikalny w skali Wielkopolski cykliczny festiwal fotograficzny, organizowany w Poznaniu przez Okręg Wielkopolski Związku Polskich Fotografów Przyrody (OW ZPFP). Jego celem jest przede wszystkim promocja fotografii przyrodniczej jako dziedziny sztuki, a poprzez nią także ochrona przyrody i nauka szacunku do natury jako elementu naszej tożsamości.
Niepowtarzalny charakter PDF sprawia, że na kolejne edycje przyjeżdżają coraz liczniejsze rzesze miłośników fotografii i przyrody nie tylko ze stolicy Wielkopolski, ale również goście z innych zakątków Polski. Tegoroczna piąta już edycja odbędzie się 21 marca 2015 r.
Ze względu na mały jubileusz - piąte urodziny to już coś! - zaprosiliśmy do Poznania niezwykłych gości, którzy w fotografii przyrodniczej są klasą sami dla siebie. Dla zaostrzenia apetytu wymienimy tylko kilku wyjątkowych artystów-fotografów przyrody, z którymi będzie się można spotkać już w marcu w Poznaniu: Tomasz Ogrodowczyk łączący ogromną wrażliwość na piękno z rewelacyjną techniką fotograficzną oraz Krzysztof Miara, fotograf i nurek. Podczas imprezy swoje prace zaprezentują także poznańscy członkowie Związku Polskich Fotografów Przyrody, Elizeusz Cieślik, Paweł Jakubek, Krystian Torz i Lech Jędras.

Czytaj więcej...

Poznańskie Dni Fotografii 2014

Zakończyła się IV edycja Poznańskich Dni Fotografii. W tym roku miłośnicy fotografii i przyrody spotkali się w gościnnych progach Międzynarodowych Targów Poznańskich i Muzeum Archeologicznego. Atmosfera miejsc i wspaniali goście sprawili, że z żalem musieliśmy zakończyć trzydniowe spotkanie, na którym przeżyliśmy tak wiele wzruszeń pięknem polskiej przyrody.

Poznańskie Dni Fotografii (PDF) 2014 miały zachęcić miłośników przyrody i adeptów trudnej sztuki robienia zdjęć do rozwijania swojej pasji i poprzez nią do ochrony tego, co mamy najpiękniejsze i co czyni nasz kraj wyjątkowym w Europie - przyrody. Gdyby oceniać realizację zadania przez pryzmat widzów - z pewnością się udało!

Czytaj więcej...

Poznański Dzień Fotografii 2013

W dniu 19 stycznia 2013 roku, odbyła się III edycja Poznańskiego Dnia Fotografii. W tym roku mieliśmy zaszczyt gościć w progach Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, przy ulicy Wodnej 27. Celem tegorocznego przedsięwzięcia było promowanie fotografii przyrodniczej, pokazanie związku fotografii z badaniami archeologicznymi, zaprezentowanie członków Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Wielkopolskiego oraz zachęcenie zebranej publiczności do uczestnictwa w rozwijaniu pasji fotografowania.

Czytaj więcej...

Poznański Dzień Fotografii 2012

14 stycznia 2012 odbyła się druga edycja Poznańskiego Dnia Fotografii. W tym roku postawiono większy nacisk na prezentowanie dorobku członków Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręg Wielkopolski (ZPFP OW) oraz na pokazanie zdjęć takich autorów, dla których fotografia to prawdziwa pasja. Punktem kulminacyjnym tego wydarzenia był pokaz filmu Artura Homana pt. „Rytmy natury – w dolinie Baryczy”. Gościem specjalnym z ramienia Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu był prof. dr hab. Andrzej Bereszyński – autor prelekcji „Wilk”.

Czytaj więcej...

Poznański Dzień Fotografii 2011

W dniu 15 stycznia 2011 w Kolegium Rungego odbył się Poznański Dzień Fotografii. Imprezę organizował Polski Związek Fotografów Przyrody Okręg Wielkopolski (ZPFP OW) pod patronatem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
Głównymi założeniami organizatorów Poznańskiego Dnia Fotografii było i jest promowanie oraz podnoszenie poziomu fotografii przyrodniczej; popularyzacja wiedzy przyrodniczej i ekologicznej; propagowanie zasad etycznych, które powinny towarzyszyć fotografowaniu przyrody; współudział w tworzeniu kultury narodowej. Są to też jednocześnie niektóre z punktów statutu Związku.

Czytaj więcej...

parent menu item not found: "130"