HeaderSearchForm

 

Wernisaż mistrza pejzażu

Z wielką przyjemnością informujemy, iż w dniu 11 września 2020 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Jezioranach odbył się wernisaż wystawy „Wnętrza Krajobrazu” naszego kolegi Jacka Sztorca. Wystawa to niezwykła, bowiem wieńcząca 45 lat pracy twórczej Artysty.

Czytaj więcej...

Pokazaliśmy magię

Od 15 lipca do 1 września 2020 r. miłośnicy przyrody mogli zobaczyć magię. Magię na fotografiach członków naszego Okręgu. „Magia Przyrody” to tytuł wystawy 12 fotografów. Tomasz Bałdyga, Rafał Chmielowski, Krzysztof Dobek, Henryk Hegier, Maciej Kędzia, Marek Klewiado, Jerzy Łaźniewski, Jan Olchówka, Edyta Portjanko, Maciej Rodziewicz, Zbigniew Salwin, Grzegorz Wajzer, choć czarodziejami nie są, to ich zdolność dostrzegania w otaczającym nas świecie rzeczy pięknych i niezwykłych, i przelewania ich na matryce aparatów, znalazła finał w postaci wystawy prezentowanej w Bibliotece Miejskiej w Mrągowie. Piękno zamknięte w 40 fotografiach. Gratulujemy twórcom.

Czytaj więcej...

Letni Plener w Jagodnem

W dniach 4-5 lipca 2020 r. członkowie naszego Okręgu spotkali się na dwudniowym plenerze fotograficznym. Pogoda dopisała, a tereny obfitowały w tematy dla fotografów – zarówno tych goniących za zwierzętami, jak i wielbicieli pejzaży. Sobotni poranek przywitał nas mgłami unoszącymi się nad polami. Podzieleni na dwie grupy poszukiwaliśmy wymarzonych kadrów wśród pól i lasów, a po powrocie do naszego miejsca zakwaterowania rozmowom o fotografii nie było końca. Po krótkim odpoczynku rozpoczęliśmy pokazy zdjęć nagrodzonych w konkursie „Fotograf Roku” naszego Okręgu. Po gratulacjach i rozdaniu dyplomów zwycięzcom toczyliśmy długie dyskusje i oglądaliśmy zdjęcia kolegów. Dzień zakończył się kolacją z ogniskiem i kiełbaskami z grilla w pięknej scenerii przy pełni księżyca. 
Niedzielę rozpoczęliśmy wspólnym śniadaniem i próbami „złapania” w kadrze bywalca pobliskiego stawu – zimorodka. Kolejne godziny upłynęły nam na zwiedzaniu okolic Jegodnego i wyprawie nad pobliskie jezioro. Kolega Szczurek przeprowadził szkolenie z zakresu obróbki zdjęć, zaś Roman opowiedział, jak katalogować fotografie. Dzień zakończyliśmy wspólną fotografią i zdjęciami z drona wykonanymi przez Pawła. Do domu wyjechaliśmy pełni wrażeń i apetytu na kolejne spotkania.
  

Czytaj więcej...

Renata Kniefel pokazała Warmię

 Z przyjemnością informujemy, iż w dniach 3 – 16 lipca 2020 r. wystawa fotograficzna „Tak Cię widzę Warmio + 2” naszej koleżanki Renaty Kniefel cieszyła oczy odwiedzających Galerię Stary Ratusz w Olsztynie. Warmińskie pejzaże w scenerii wszystkich pór roku prezentowane były przez Autorkę również w Galerii Art-Nova w Ornecie od 2 do 15 września oraz w Iławskim Centrum Kultury od 12 października 2020 r.
Warmia, tryskająca mnóstwem kolorów, niczym panna chcąca się jak najpiękniej zaprezentować, dzień po dniu staje się moją modelką. Przemierzam jej drogi, ścieżki, wspinam się na wzgórza, przedzieram się przez zarośla, docieram nad brzegi rzek i jezior, wszystko po to, aby uchwycić jej niepowtarzalny czar lub przyłapać ją na zaskakującym wyglądzie.
Tak o swojej wystawie opowiadała Renata Kniefel. Autorce serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia relacji z wernisaży wystawy.

A gdyby zabrakło zieleni?

 „A gdyby zabrakło zieleni?” to tytuł wystawy Pawła Ulaniuka, która w dniach 10 - 24 czerwca 2020 r. gościła w Foyer Sali Dantyszek w Hotelu Krasicki. Na kilkunastu fotografiach wydrukowanych na papierze barytowym Autor ukazał piękno świata roślin i zwierząt, wśród których żyje, pracuje i które fotografuje.
Paweł Ulaniuk jest członkiem naszego Okręgu Związku Polskich Fotografów Przyrody i jednocześnie Leśniczym Leśnictwa Czarny Las w Nadleśnictwie Bartoszyce. Fotografuje od lat, a na jego pracach można dostrzec piękno fauny i flory oraz krajobrazy Warmii i Mazur. Autor za swoje prace był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany w konkursach krajowych i zagranicznych. Jest laureatem konkursu „Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne”, w którym w 2019 r. zdobył „Brązowe Szkło” w kategorii „Natura”. Zdobył również wyróżnienie w międzynarodowym konkursie „Unexpected viewing of Nature” w 2014 r. Jest autorem indywidualnych i uczestnikiem zbiorowych wystaw fotograficznych. Jego prace można obejrzeć na stronie internetowej www.pauland.com.pl.

Andrzej Waszczuk "Szczurek" Fotografem Roku 2020

Andrzej Waszczuk "Szczurek" zdobył nagrodę GRAND PRIX i tytuł Fotografa Roku 2020 Okręgu Warmińsko Mazurskiego ZPFP. Z przyjemnością prezentujemy zwycięskie i wyróżnione w poszczególnych kategoriach prace. Autorom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia i sukcesów w edycji ogólnopolskiej tegorocznego konkursu.
 
 

Srebro za "Klejnoty w złocie"

Nasza koleżanka, Kamila Wiśniewska-Hałka otrzymała Srebrny Medal za zdjęcie "Jewels In The Gold" w kategorii Nature, w konkursie The International Exhibition of Art Photography Motion 2020 organizowanym przez Photo Art Group Prilep, Północna Macedonia. Konkurs objęty jest patronatem International Association of Art Photographers i Photographic Society of America. Serdecznie gratulujemy!
 

Zwolennicy bezkrwawych łowów

Spotkali się na wernisażu wystawy w Miejskim Ośrodku Kultury w Pasymiu. Miłośnicy przyrody mogli obejrzeć efekty fotograficznych wypraw Huberta Jasionowskiego. jeszcze raz serdecznie gratulujemy koledze. Kilka zdjęć z wystawy poniżej, szersza fotorelacja na facebook.
 

Frekwencja na wernisażu przerosła oczekiwania

Tak duża liczba gości na wernisażu wystawy Waldemara Bzury świadczy o popularności i renomie naszego kolegi i jego twórczości. Zaskoczenia nie kryli organizatorzy wystawy. Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji "Pegaz" w Pieckach z trudem pomieścił chętnych do oglądania "Zanikających klimatów Mazur". Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Waldkowi i życzymy wielu kolejnych sukcesów. Poniżej relacja foto i wideo z wernisażu.

Zdjęcie Macieja Rodziewicza na wystawie pokonkursowej The 2020 International Wildbird Photo Competition we Francji

Zdjęcie łęczaka autorstwa Macieja Rodziewicza zgłoszone do kolejnej edycji The 2020 International Wildbird Photo Competition w kategorii „Lunchtime” zostało wyróżnione przez Jury konkursu i znajdzie się na wystawie pokonkursowej w Le Cronoy we Francji w dniach 11 - 19 kwietnia. Informację o konkursie oraz spis wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych prac można zobaczyć na stronie organizatora konkursu. Gratulacje!
parent menu item not found: "130"